Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauerova žena fandila doma s přáteli: Řvali jsme tak, že jsme málem zbořili barák

1. března 2015 18:34 - Praha/Boží Dar

Dům běžce na lyžích Lukáše Bauera na Božím Daru se odpoledne otřásal v základech. Jeho majitel zrovna finišoval pro stříbro na padesátce na mistrovství světa ve švédském Falunu a jeho žena Kateřina doma s kamarády u televizní obrazovky hlasitě povzbuzovala.

 

Profimedia.cz

"Fandili jsme mohutně. Posledních pět kilometrů jsme řvali, že jsme málem zbořili barák," popsala ČTK Bauerová, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, jak prožívala závěr padesátky s hromadným startem s dcerou Anetou a přáteli. Bauerův skoro jedenáctiletý syn Matyáš sledoval tatínka s kamarády na soustředění.

Po úspěšném finiši manžela se šla vyvětrat na procházku se psem. "Ještě teď mě bolí z toho řvaní hlava," říkala Bauerová do telefonu. Slzy jí po tvářích netekly. "Dojatá jsem ale byla, to jo. Bylo to naprosto úžasné. Ta radost je obrovská," řekla.

Ukázal škarohlídům, že na to pořád má

Bauer si pro druhou medaili z mistrovství světa dojel v 37 letech. "Medaile je pro něj odměnou za všechny roky, kdy už mu moc lidí nevěřilo. Ukázal, že je jednička a že na to pořád má. Škarohlídům, kteří říkali, že je starý, ukázal, že pořád dokáže jezdit na medaili. Patří už k nejstarším, ale umí," řekla Bauerová.

Ráno před závodem s manželem mluvila. Lyžování ovšem vůbec neřešili. "Bavili jsem se o provozních věcech tady doma," prozradila a dodala: "Jen prohodil, že ho trochu bolí záda, ale věřil si. To z něj bylo cítit. Doufal, že to dobře dopadne."

V cíli si to užil, těšilo ji

Při závodu už si Bauerová v závěru myslela, že muž nevyužije poslední možnost vyměnit lyže. "Ale nikomu netrvala výměna lyží dlouho a vrátil se na konec balíku, takže to byl dobrý tah," řekla a vychutnala si závěrečný sprint. "Asi je po padesáti kilometrech dobrý sprinter. Ufinišoval to skvěle a ještě si to dovolil v cíli užít, že to tam posledních pár metrů dofrčel. Užil si to a byl dneska silný. Měl na to."

Bauerová pracuje v nemocnici v Ostrově nad Ohří na novorozeneckém oddělení a pro stříbrného medailistu na pondělní večer připraví na přivítanou nepečený dort. "Jablkový s piškoty. To má rád a asi tradiční řízky," plánovala.

Padesátka byla nejspíše posledním Bauerovým závodem na světovém šampionátu. "Tuhle otázku nechci řešit ani hypoteticky," řekla nejdříve manželka trojnásobného olympijského medailisty a doplnila: "Doufám, že jo. Probíráme, co dál, ale těžko říci. Já bych byla radši, ale když mu to vyšlo, tak se třeba bude blbě končit."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard