Odložený super-G v Bansku vyhrála Fenningerová, Křížová bodovala

Dvakrát odložený superobří slalom Světového poháru v Bansku vyhrála rakouská lyžařka Anna Fenningerová, jež ovládla už nedělní kombinaci. Česká reprezentantka Klára Křížová bodovala na 28. pozici.

Anna Fenningerová z Rakouska na cestě pro výhru v super-G v Bansku.

Na rozdíl od minulých dnů, kdy trápila lyžařky a organizátory špatná viditelnost, panovalo dnes v bulharském středisku slunečné počasí. V něm prodala svou aktuální formu mistryně světa z Beaver Creeku Fenningerová, jež si navzdory tomu, že málem v dolní části trati ztratila hůlku, připsala čtvrté vítězství v sezóně a dvanácté v kariéře.

"Mám radost, že mi to teď takhle jde. Je příjemné vézt se na vlně. A je skvělé, že jsem se konečně dočkala výhry v super-G i ve Světovém poháru," uvedla Rakušanka, jež v této disciplíně zvítězila v SP naposledy před dvěma lety.

Pětadvacetiletá Fenningerová porazila o 16 setin sekundy slovinskou rivalku Tinu Mazeovou, která skončila druhá i v neděli. Rakušanka díky tomu znovu zdramatizovala boj o velký křišťálový glóbus - osm závodů před koncem ztrácí na Slovinku už pouze 44 bodů.

"Tina je velmi silná soupeřka a pro mě i favoritka, protože má o dva závody víc, v nichž může bojovat o vítězství. Ale nikdy nevíte, co se stane," uvedla Fenningerová.

Obhájkyně velkého glóbu se navíc díky dnešnímu vítězství dostala do čela hodnocení disciplíny. Dva závody před koncem sezony předstihla o 32 bodů dosud vedoucí Lindsey Vonnovou z USA, jež po několika chybách dojela třetí s odstupem 28 setin.

Křížová v závodě, který se nemohl kvůli mlze odjet v pátek ani v sobotu, bodovala potřetí v sezóně v super-G a celkově počtvrté po nedělním 24. místě v kombinaci. Česká specialistka na rychlostní disciplíny ztratila na Fenningerovou 3,31 sekundy.