Weiratherová si v Ga-Pa připsala první vítězství ve sjezdu SP, Reichelt vyhrál sjezd v Kvitfjellu

Garmisch-Partenkirchen

Předposlední sjezd sezóny Světového poháru vyhrála v Garmisch-Partenkirchenu Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Česká lyžařka Klára Křížová svou jízdu nedokončila.

Weiratherová slaví svůj triumf v Ga-Pa.

Pětadvacetiletá Weiratherová si připsala po dvou triumfech v super-G a jednom v obřím slalomu první vítězství v kariéře ve sjezdu. Dcera bývalých mistrů světa Hartiho Weirathera a Hanni Wenzelové vyhrála zásluhou téměř dokonalé jízdy s náskokem 51 setin před Annou Fenningerovou.

Rakušanka díky druhému místu opět o něco zdramatizovala situaci v celkovém pořadí Světového poháru. Úřadující držitelka velkého glóbu stáhla dalších 20 bodů na vedoucí ženu seriálu Tinu Mazeovou. Slovinka dnes byla s odstupem 91 setin třetí a Fenningerová za ní zaostává sedm závodů před koncem už jen o 24 bodů.

Fenningerová se zároveň udržela ve hře o zisk malého glóbu za sjezd. K tomu má navzdory dnešnímu sedmému místu stále nejblíže Američanka Lindsey Vonnová, jež bude ve finále SP v Méribelu hájit náskok 35 bodů.

Reichelt sahá po malém glóbu

Sjezd Světového poháru v Kvitfjellu vyhrál rakouský lyžař Hannes Reichelt a před finále seriálu v Méribelu ztrácí v boji o malý glóbus jen 20 bodů na vedoucího Kjetila Jansruda. Druhý muž celkového pořadí dnes doma v Norsku na zkrácené trati kvůli mlze dojel sedmý.

Jansrud si přitom mohl už dnes zajistit celkové prvenství ve sjezdu, místo toho však prohospodařil většinu ze svého náskoku. Za Reicheltem zaostal 54 setin.

"Jsem hodně zklamaný. Byl to můj domácí závod, měl jsem ho vyhrát. Nějak mi to nejelo. V úvodu sezony jsem měl pocit, že jedu normálně a přitom jsem rychlý. Teď se to otočilo a při normálním výkonu jsem pomalý. Ale také to může být tím, že jsou lepší soupeři," uvedl Jansrud.

Devětadvacetiletý Nor zároveň podle všeho ztratil reálnou šanci na dostižení Marcela Hirschera v čele celkového hodnocení SP. Rakouský slalomář vede po dnešku o pohodlných 152 bodů, do konce sezony přitom zbývá už jen sedm závodů.

Úřadující mistr světa v super-G Reichelt si dojel pro jedenácté vítězství v kariéře s náskokem rovných tří desetin sekundy před Kanaďanem Manuelem Osbornem-Paradisem. Třetí byl o dalších osm setin zpět Ital Werner Heel.

V neděli se ve Kvitfjellu pojede superobří slalom.