Koudelka zaznamenal v Lahti nejhorší výsledek v sezóně

Skokan na lyžích Roman Koudelka zaznamenal nejhorší výsledek v aktuální sezóně Světového poháru, v Lahti byl čtrnáctý. Vyhrál Rakušan Stefan Kraft, který ve finálovém kole ulétl na 133,5 metru a Němce Severina Freunda za sebou nechal o 11,3 bodu. Třetí skončil Nor Anders Fannemel. Kromě Koudelky žádný jiný Čech do druhého kola nepostoupil.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka během prvního kola závodu na velkém můstku na MS ve Falunu.

Vítězi čtyř závodů Světového poháru v této sezóně Koudelkovi se nevydařil už úvodní skok, po němž se kvůli délce jen 119 metrů zařadil na osmnácté místo. Ve finálovém kole si sice o dva metry a o čtyři místa polepšil, ale stejně popáté v sezóně skončil mimo nejlepší desítku. Umístil se ještě hůře než při dosud nejhorším výsledkům v sezóně, kterým bylo třinácté místo z Bischofshofenu.

Ze druhého místa po prvním kole ve finálovém dějství zaútočil Kraft. Jednadvacetiletý Rakušan předvedl suverénně nejdelší skok dne a potřetí v kariéře ovládl závod Světového poháru. Na druhém místě celkového hodnocení seriálu se na sedm bodů přiblížil vedoucímu Peteru Prevcovi ze Slovinska, který dnes skončil čtvrtý. Koudelkovi i nadále patří pátá příčka.

Z dalších českých skokanů měl k postupu do 2. kola nejblíže Jakub Janda, kterého na 33. místě dělilo od finálové třicítky sedm desetin bodu. Antonín Hájek a Jan Matura skončili v páté desítce.