Freund vyhrál v Oslu třetí závod za sebou, Koudelka nebodoval

Oslo

Německý skokan na lyžích Severin Freund vyhrál závod Světového poháru v Oslu a třetím vítězstvím za sebou zvýšil své vedení v průběžném pořadí seriálu. Češi včetně Romana Koudelky zůstali na Holmenkollenu bez bodů.

Německý skokan na lyžích Severin Freund na můstku v Holmenkollenu.

Zatímco Freundovi vyšly poslední tři závody dokonale, Koudelka v nich dvakrát nepostoupil do druhého kola a klesl na šesté místo SP. Nejlepší český skokan dnes obsadil sedmatřicáté místo a dopadl tak pouze o jednu příčku lépe než v úterý v Kuopiu, kde zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně. Náladu si Koudelka spravil jen sedmou příčkou ve čtvrtek v Trondheimu.

Lepší než vítěz čtyř závodů SP v sezoně Koudelka byl dnes zkušený Jakub Janda, jemuž unikl postup do bodované třicítky o pouhé dvě desetiny bodu. Šestatřicetiletý matador byl za skok 117,5 m první pod čarou. Další čeští skokani Jan Matura a Antonín Hájek se srovnali na 46. a 47. místě.

Mistr světa z velkého můstku Freund zopakoval v Oslu své loňské vítězství, které dnes bylo velmi těsné. Vedení po prvním kole uhájil před Slovincem Peterem Prevcem jen o tři desetiny bodu. Třetí byl domácí Nor Rune Velta.

Tři závody před koncem sezony má Freund v čele průběžného pořadí náskok 54 bodů před Prevcem. Skákat se bude ještě v neděli znovu na Holmenkollenu a pak dvakrát příští týden na finále v Planici.