V Planici jsou ve finále SP v letech Hájek, Koudelka a Matura

Planica

Tři čeští skokané postoupili v Planici z kvalifikace do závodu Světového poháru v letech na lyžích. Národní rekordman Antonín Hájek doletěl až na 214,5 metru a obsadil sedmou pozici. Nejlepší byl domácí závodník Anže Semenič, který skočil 225 metrů.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka.

O postup musel bojovat také Roman Koudelka, neboť průběžné pořadí SP ve skocích, ve kterém je devátý, není pro závody v letech rozhodující.

Aktuální česká jednička předvedla výkon 210 metrů a skončila na 16. místě. Uspěl i Jan Matura, jenž doplachtil na 207,5 metru a 18. místo. Naopak mezi třicítku postupujících se nevešel Lukáš Hlava (40.).

Úplně nejdál skočil domácí Peter Prevc, jemuž rozhodčí naměřili 238,5 metru. Jeho výkon se ale do pořadí kvalifikace nepočítal, protože patří do desítky nejlepších letců sezóny a start v závodě pro čtyřicítku účastníků měl jistý automaticky.