Slovinské mužstvo opanovalo lety v Planici, Češi skončili na chvostu

Planica

Slovinští skokani na lyžích suverénně vyhráli jednokolový závod družstev ve finále Světového poháru na domácím mamutím můstku v Planici. Český tým ve složení Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jan Matura skončil za sedmi soupeři poslední. Druhé kolo se neskákalo kvůli silnému větru.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka během prvního kola závodu na velkém můstku na MS ve Falunu.

Slovinci v předposledním závodě sezony jako jediní předvedli čtyři dvousetmetrové lety a ten nejkratší měřil 216 metrů. Nejdelší i nejvíce ohodnocený skok si připal Jurij Tepeš výkonem 237,5 metru. Druzí skončili Rakušané a třetí Norové.

Češi bojovali o sedmé místo s Finy, ale chyběli jim body zejména po Koudelkově skoku. Za pouhých 159 metrů dostal nejnižší známku dne. Za 200 metrů dolétli Hlava (201,5) a především Matura (211), Hájek za touto hranicí zaostal jen o půl metru.

V neděli finále Světového poháru v letech na lyžích vyvrcholí závěrečným závodem jednotlivců.