Rubriky:

Lyže a snowboard

Rusko, nebo Slovensko? Lyžař Žampa už má jasno

29. března 2015 17:47 - Bratislava

Spor je pro tuto chvíli vyřešen. Nejlepší slovenský slalomář Adam Žampa si rozmyslel úmysl přejít do ruské reprezentace. I s bratrem Andreasem bude nadále závodit za Slovensko. Jejich otec Tomáš Žampa věří, že Slovenská lyžařská asociace, jejíž počínání kritizoval, začne fungovat.

 

Shinichiro Tanaka, ČTK/AP

Plány na Žampův "útěk" problírala v minulých týdnech média u našich sousedů.  "Důležité v této chvíli je, že zůstaneme Slováky. To, že se vytvořil tlak na bývalé vedení úseku alpských disciplín, možná něco přineslo. Jde nám o systém lyžařské asociace, o pořádek ve financování a transparentnost," řekl Žampa starší televizi TA3. Kvůli sporu s asociací se sešel dokonce s premiérem Robertem Ficem, ministerstvo školství poslalo do lyžařského svazu finanční kontrolu.

Čtyřiadvacetiletého Adama Žampu prý lákali Rusové už loni po olympijských hrách v Soči, kde obsadil páté místo v superkombinaci a byl šestý ve slalomu. V této sezóně Světového poháru na sebe upozornil devátým místem v obřím slalomu v Söldenu a v lednové kombinaci v Kitzbühelu, kde byl sedmý.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.