Sprinty dvojic ovládli v Düsseldorfu norští lyžaři

DÜSSELDORF

Norští běžci na lyžích opanovali sprint dvojic v úvodním podniku nové sezony Světového poháru. Na tratích v ulicích Düsseldorfu triumfovali mezi muži Trond Iversen a Johan Kjölstad, v kategorii žen se stejně jako vloni radovaly z prvenství vítězka sobotního individuálního závodu Marit Björgenová s Hilde Pedersenovou.

Bronzoví medailisté z mistrovství světa v této disciplíně Martin Koukal, Dušan Kožíšek obsadili v semifinále šesté místo a o jednu příčku jim těsně unikl postup mezi finálovou desítku.

Vítězní Norové porazili v závěrečném finiši závodu na 6x1,5 kilometru švédský pár ve složení Thobias Fredriksson, Björn Lind. Norský triumf podtrhli třetí příčkou reprezentační jedničky Eldar Rönning s Torem Arnem Hetlandem.

Mezi ženami doběhly do cíle štafety na 6x800 metrů stříbrné další Norky Ella Gjömleová a Guro Ström Solliová. Olympijské vítězky a domácí favoritky Evi Sachenbacherová-Stehleová, Claudia Künzelová po dvou pádech po kolizích na trati skončily osmé.

Muži (6x1,5 km):
1. Iversen, Kjölstad (Nor.) 18:19,5, 2. Fredriksson, Lind (Švéd.) -0,1, 3. Rönning, Hetland (Nor.) -0,5, 4. Filbrich, Angerer -1,7. 5. Sommerfeldt, Lang (všichni Něm.) - 9,5, 6. Brink, Östberg (Švéd.) -13,3, ...11. Koukal, Kožíšek (ČR) - vypadli v semifinále.
Ženy (6x800 m):
1. Pedersenová, Björgenová 10:05,7 min., 2. Gjömleová, Solliová (všechny Nor.) -4,0, 3. Matvějevová, Sidková (Rus.) -4,7, 4. Paruzziová, Follisová (It.) -6,0, 5. Saarinenová, Kuitunenová (Fin.) -9,9, 6. Anderssonová, Dahlbergová (Švéd.) - 10,9.