Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká bojuje pro zachování paralelního slalomu na OH

13. června 2015 13:16 - Vídeň

V programu olympijských her 2018 nebude paralelní slalom snowboardistů. Zpráva, kterou vydal na začátku týdne výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru, pobouřila celý snowboardový svět. A tak fanoušci po celém světě začali podepisovat petici pro zachování této oblíbené disciplíny. Do této akce se zapojila také česká reprezentantka Ester Ledecká.

 

archiv Ester Ledecké

Petice, kterou před dvěma dny spustila skupina Snowboarders United, k dnešnímu poledni získala zhruba 7000 podpisů. Připojila se mimo jiné i Patrizia Kummerová. Rakouská snowboardistka získala na olympijských hrách v Soči zlato v paralelním obřím slalomu, z paralelního slalomu má ve sbírce bronz z MS 2013.

O zvrácení rozhodnutí výkonného výboru a zachování paralelního slalomu v programu ZOH bojuje i úřadující mistryně světa v této disciplíně Ester Ledecká. Na svém facebooku zveřejnila odkaz na petici a vyzvala fanoušky, aby se k ní připojili. "Takže prosím vás, co mi fandíte a chcete mě tam v týhle disciplíně vidět, potřebuju váš podpis. Tohle je poslední šance, jak dostat PSL na hry!!" napsala Ledecká.

Výkonný výbor současně schválil zrušení paralelního slalomu a zavedení nových čtyř disciplín. Konkrétně se jedná o zařazení big airu snowboardistů, závodu družstev ve sjezdovém lyžování, smíšené soutěže v curlingu a rychlobruslařských závodů s hromadným startem. S vyřazením paralelního slalomu snowboardistů nesouhlasí mimo jiné i silné země jako Německo, Rakousko či Rusko.

Vše však ještě musí potrvrdit plénum MOV na zasedání v Kuala Lumpuru, které se uskuteční na přelomu července a srpna.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard