Skokan Koudelka byl v úvodním závodu letní GP ve Wisle desátý

Wisla

Nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v úvodním individuálním závodu letní Grand Prix v polské Wisle desáté místo. Zvítězil domácí Dawid Kubacki.

Roman Koudelka

Koudelka, vítěz čtyř závodů Světového poháru z minulé zimní sezóny, už v pátek pomohl českému týmu ke čtvrté pozici v soutěži družstev. Dnes skočil 122 a 127,5 metru a vešel se do elitní desítky.

Bodovali ještě osmnáctý Lukáš Hlava a třicátý Jakub Janda. Antonínu Hájkovi postup do druhého kola unikl o osm míst.

Poláci vyhráli suverénně soutěž družstev a ovládli i dnešní závod. Kubacki zvítězil o 4,9 bodu před krajanem Piotrem Žylou, pátý byl dvojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch. Mezi Poláky se vměstnali Nor Kenneth Gangnes a Rakušan Stefan Kraft.

Letní Grand Prix pokračuje příští víkend v německém Hinterzartenu. Českému týmu bude chybět Koudelka, jenž si dá pauzu a představí se až na závěr letního seriálu v rakouském Hinzenbachu.