Skikrosař Kraus skončil druhý v Saas Fee v závodu série Crossmax

SAAS FEE (Švýcarsko)

Skikrosaři Tomáši Krausovi těsně uniklo vítězství v druhém závodu série Crossmax. Mistr světa dlouho víkendové finále ve švýcarském Saas Fee vedl, ale v závěru ho po chybě předjel domácí Andreas Steffen. Další český reprezentant Stanley Hayer obsadil čtvrté místo.

Skikros - ilustrační foto

Kraus získal ve finále po startu malý náskok, o který přišel v poslední zatáčce. "Skočil jsem daleko a byl jsem tam pozdě," řekl Kraus, proč ho Steffen předjel. Český jezdec uhájil stříbro těsně před dotírajícím Francouzem Enakem Gavaggiem. "Pro mě je výsledek o to cennější, že je to první finále po jarní operaci kolena," řekl vítěz skikrosového Světového poháru.

Skikrosaři se museli vypořádat s nadmořskou výškou téměř 3500 metrů nad mořem, ale i s mrazem okolo dvaceti stupňů. "Trať byla celkem dobrá," řekl Kraus, který do vyřazovacích jízd postoupil z třináctého místa v kvalifikaci, zatímco Hayer z druhého. "Cesta do finále, kde jsme se poprvé potkali, byla v pohodě," dodal.

Série Crossmax pokračuje v Söldenu 7. a 8. prosince. Světový pohár FIS začne 13. ledna ve francouzském Les Contamines.

Výsledky:
Finále: 1. Steffen (Švýc.), 2. Kraus (ČR), 3. Gavaggio (Fr.), 4. Hayer (ČR), 5. Takizawa (Jap.), 6. Hofer (Rak.).