Manninen vyhrál třetí závod SP, Rygl byl na 24. místě

LILLEHAMMER

Finský sdruženář Hannu Manninen vyhrál sprint Světového poháru v severské kombinaci. V norském Lillehammeru se ke třetímu vítězství v sezóně propracoval v běžecké části z jedenáctého místa po skoku poté, co na trati dlouhé 7,5 kilometru stáhl téměř minutovou ztrátu na první pozici. Český reprezentant Ladislav Rygl doběhl na 24. místě a podruhé za sebou v seriálu bodoval.

Druhé místo uhájil Todd Lodwick, který po skoku ztrácel na nejlepšího Fina Anssiho Koivurantu 23 sekund. V závěrečném finiši podlehl Američan Manninenovi o čtyři desetiny sekundy. Na třetí místo se díky skvělému běhu propracoval dvojnásobný mistr světa Ronny Ackermann z Německa, který do běžecké části vyrážel těsně po Manninenovi. Koivuranta skončil čtvrtý.

Rygl na můstku předvedl tradičně slabší výkon a po skoku dlouhém 116 metru k běhu odstartoval jako sedmatřicátý v pořadí s odstupem téměř dvou minut. Podobně jako v sobotním klasickém závodu se posouval polem závodníků kupředu, v celkovém hodnocení zaběhl osmý nejlepší čas a za Manninenem nakonec zaostal o 1:27,2 minuty.

Nejlepší běžecký výkon dne předvedl Němec Sebastian Haseney, který se posunul z 26. místa na sedmé.

Průběžnému pořadí vévodí s 350 body suverénní Manninen. Díky 34. vítězství ve Světovém poháru v kariéře zvýšil svůj náskok před dnes osmým Felixem Gottwaldem z Rakouska na 158 bodů. Rygl má 22 bodů a patří mu 28. místo.

Výsledky - Lillehammer:
1. Manninen (Fin.) 19:47,5 min., 2. Lodwick (USA) -0,4, 3. Ackermann (Něm.) -0,8, 4. Koivuranta (Fin.) -3,3, 5. Hettich - 28,7, 6. Gaiser -33,9, 7. Haseney (všichni Něm.) -37,8, 8. Gottwald -39,3, 9. Gruber -45,9, 10. Christoph (všichni Rak.) - 49,8, ...24. Rygl (ČR) -1:27,2.