Film vrátil Pančochové chuť do snowboardingu. Užila si i dlouho trvající stres

20. října 2015 06:42 - Praha

Moc závodů po zranění kolene loni nestihla, snowboarding poznávala z jiné stránky. Místo před rozhodčími se Šárka Pančochová předváděla před kamerou, když chystala svůj filmový projekt Shark Tales. V nové sezóně už se chystá objevovat na závodních svazích častěji.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jak vás bavilo točení snowboardového filmu?

Minulou sezónu jsem zvolnila, nemohla jsem jezdit na sto procent, tak jsem si řekla, že udělám svůj projekt, který jsem nikdy nedělala. Soustředila jsem se na to, co mě baví, a to mě namotivovalo na další sezónu.

Už vás ježdění nebavilo?

Po olympiádě bylo závodění náročné, moc mě ježdění nebavilo, tak jsem si řekla, že se musím zase nějak vrátit do doby, kdy mě bavilo. Tím filmem se to povedlo.

Chtělo se vám vůbec vracet k závodění?

Natáčení mě nakoplo, bylo to zase něco jiného. Hledání překážek a míst, kde jsem nikdy nebyla. Docela se těším i na závodění, musím říct, že se těším na to, zase vyhrávat. (směje se)

Co pro vás bude vrcholem zimy bez olympiády a mistrovství světa?

Máme pár důležitých závodů jako X-Games, světový šampionát druhé federace a v březnu Snow Jam ve Špindlu. Snad už se mi teď podaří se tam dostat do finále.

V létě jste stihla medaili z mistrovství republiky v surfingu i lezení po skalách…

Léto bylo super. Snowboarding je do určité míry jednotvárný sport a dva tři měsíce v létě pomůžou, když můžu dělat jiné sporty. Na lezení mě baví ta psychická stránka, je to dlouhotrvající stres. Snowboarding je rychlý, dva tři skoky během třiceti sekund a hotovo. Lezení trvá dlouho, můžete spadnout z vysoké výšky, dýchat u toho je zajímavé.

Kde všude jste lezla?

Colorado, Utah, Kalifornie, Mexiko… Všude, kde to šlo. Příští rok bych chtěla zkusit stěnu el Capitan v Yosemitském parku. Ale lezla jsem i v Českém ráji a bylo to psycho. Cesty lehké, ale první jištění v deseti metrech a druhé ve dvaceti, takže když spadnete, tak až na zem.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.