Rakušané opanovali sjezd SP ve Val d'Isere, vyhrál Walchhofer

VAL D'ISERE (Francie)

Rakouští lyžaři zcela opanovali sobotní sjezd Světového poháru ve Val d'Isere. Z vítězství se radoval Michael Walchhofer, který na druhé místo odsunul Fritze Strobla. Olympijský vítěz, jenž vyhrál úvodní sjezd této sezony v Lake Louise, za Walchhoferem zaostal o 52 setin sekundy. Třetí skončil Johann Grugger se ztrátou 95 setin.

Mistr světa z roku 2003 Walchhofer, jenž byl nejrychlejší i v pátečním jediném tréninku ve Val d'Isere, triumfoval v závodu Světového poháru posedmé v kariéře. Stroblovi druhé místo stačilo k tomu, aby uhájil vedení v průběžném hodnocení disciplíny.

"Byl to perfektní závod. Podmínky byly ideální a všechno se mi dařilo. Po zklamání z výsledů v zámořských závodech je to úleva," řekl Walchhofer, jenž se v pořadí sjezdu posunul na druhé místo o 68 bodů za Strobla. "Po výkonu v tréninku jsem si věřil, ale člověk nikdy neví, co se při závodu může hrát. V rakouské reprezentaci bude o místo v nominaci na olympijské hry ve sjezdu pořádá bitva," uvedl s odkazem na to, že v první desítce se dnes umístili ještě pátý Klaus Kröll a devátý Hermann Maier.

Do čela celkového pořadí Světového poháru se posunul obhájce Křišťálového globu Bode Miller. Američanovi se sice závod nevydařil podle představ a se ztrátou 1,38 sekundy se dělil s Kanaďanem Erikem Guayem o sedmé místo, i to mu však k sesazení Aksela Lunda Svindala z první příčky stačilo. Nor byl dnes devatenáctý.

Jediný český reprezentant na startu Ondřej Bank obsadil v sedmdesátičlenném poli závodníků 63. místo. Za Walchhoferem zaostal o 5,51 sekundy.

Výsledky - sjezd:
1. Walchhofer 2:00,15 min., 2. F. Strobl -0,52, 3. Grugger (všichni Rak.) -0,95 4. Kernen (Švýc.) -1,08, 5. Kröll (Rak.) - 1,10, 6. Aamodt (Nor.) -1,37, 7. Guay (Kan.) a Miller (USA) oba - 1,38, 9. Maier (Rak.) -1,40, 10. Ghedina (It.) -1,43, ...63. Bank (ČR) -5,51.