Dostál byl jedenáctý ve sprintu SP, bodovali i ostatní Češi

HOCHFILZEN (Rakousko)

Celé kvarteto českých biatlonistů dokázalo bodovat v sobotním sprintu Světového poháru v Hochfilzenu. Nejlépe se dařilo Romanu Dostálovi, který v rakouském středisku, kde letos v březnu získal titul mistra světa ve vytrvalostním závodu, obsadil jedenácté místo.

Michal Šlesingr skončil na desetikilometrové trati patnáctý, Zdeněk Vítek o tři místa za ním a Ondřej Moravec doběhl na 24. příčce. Čtyři Češi bodovali v jednom závodu SP poprvé v sezóně.

"Zaplať pánbůh za ten závod. Kluci zajeli opravdu dobře, až mě to po nevydařeném nástřelu překvapilo. Neustále přeřizovali mířidla, špekulovali s polohou, a k ničemu to nevedlo. Ale v závodě si počínali jako mazáci," řekl spolupracovníkovi ČTK trenér Milan Janoušek. "Najednou dokázali reagovat na měnící se vítr a Zdeněk Vítek, který při nástřelu nemohl trefit střed, střílel v závodě jednu centrovou ránu za druhou."

Z třináctého vítězství v SP v kariéře se radoval Nor Frode Andresen, který se na střelnici ani jednou nemýlil, před svým krajanem Larsem Bergerem. Ten musel na jeden trestný okruh a zaostal o 15,2 sekundy, třetí doběhl Sven Fischer z Německa. Vedoucí muž průběžného pořadí Ole Einar Björndalen z Norska skončil s dvěma chybami na střelnici pátý.

Dostál se dnes představil v solidní běžecké formě, v závěrečném okruhu si z 19. místa na střelnici polepšil až na konečné jedenácté v cíli. "Naposledy jsem v prosinci běhal takhle rychle někdy v dorostu," řekl Dostál, kterého ale dnešní závod hodně bolel. "Běh byl ze srdce a hlavy, na morálku. Trápil jsem se od startu do cíle. Po čtvrteční dvacítce jsem toho měl plné kopačky," řekl.

Výsledky - sprint (10 km):
1. Andresen 25:08,7 min. (0), 2. Berger (oba Nor.) -15,2 (1), 3. Fischer -33,9 (1), 4. Wolf (oba Něm.) -34,8 (2), 5. Björndalen (Nor.) -36,7 (2), 6. Čepikov (Rus.) -37,3 (0), 7. Sikora (Pol.) - 43,4 (1), 8. Ryženkov (Běl.) -45,8 (1), 9. Eckhoff (Nor.) -46,6 (1), 10. Dračev (Běl.) -53,0 (1), 11. Dostál, ...15. Šlesingr, 18. Vítek, 24. Moravec (všichni ČR).