Skiatlon SP opanovali němečtí běžci na lyžích, Magál jednadvacátý

Pětinásobným triumfem německých běžců na lyžích skončil sobotní skiatlon Světového poháru v kanadském Vernonu. Z vítězství v závodu složeném z 15 kilometrů běhu klasickou a 15 kilometrů volnou technikou se radoval Tobias Angerer, který v těsném finiši porazil čtveřici krajanů v čele s Axelem Teichmannem, a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu.

Jiří Magál skončil se ztrátou 14 sekund na 21. místě. Druhý český závodník na startu Martin Koukal závod nedokončil, naposledy ho časomíra registrovala na metě 18,75 kilometru na 44. příčce.

Angerer má nyní na prvním místě hodnocení Světového poháru na svém kontě 296 bodů. Dosud vedoucí Nor Arne Hetland k závodu, při němž lyžaři po klasické patnáctce přezouvají lyže na bruslení, nenastoupil a na druhém místě nyní ztrácí 61 bodů.

Výsledky - skiatlon (2x15 km):
1. Angerer 1:17:19,2 hod., 2. Teichmann -1,3, 3. Schlütter - 2,2, 4. Filbrich -3,5, 5. Sommerfeldt (všichni Něm.) -4,9, 6. Novikov (Rus.) -5,3, 7. Estil (Nor.) -5,4, 8. Piller Cottrer (It.) -6,0, 9. Vittoz (Fr.) -6,1, 10. Aasen (Nor.) -6,5, ...21. Magál -14,0, Koukal (oba ČR) nedokončil.