Björgenová vyhrála čtvrtý závod v sezóně, skiatlon ve Vernonu

VERNON (Kanada)

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála v kanadském Vernonu sobotní skiatlon, kombinaci běhu klasickou a volnou technikou. Suverénka sezóny Světového poháru, jejíž nadvládu zatím narušila jen Kateřina Neumannová, si doběhla pro čtvrté vítězství v sezóně před domácí reprezentantkou Beckie Scottovou a krajankou Hilde Pedersenovou. České běžkyně na startu závodu na 2x7,5 km nebyly.

Björgenová zvítězila s náskokem pouhých tří desetin sekundy, když v závěru potvrdila, že je nejlepší sprinterkou mezi lyžařkami. Pedersenová už na vedoucí duo ztratila skoro tři sekundy.

V neděli se ve Vernonu uskuteční sprinterské soutěže, Björgenová před svou speciální disciplínou vládne seriálu s náskokem 242 bodů, Neumannová klesla na čtvrté místo.

Výsledky - skiatlon (2x7,5 km):
1. Björgenová (Nor.) 42:47,8, 2. Scottová (Kan.) -0,3, 3. Pedersenová (Nor.) -2,6, 4. Sachenbacherová (Něm.) -3,7, 5. Stemlandová (Nor.) -5,8, 6. Zavjalovová -7,5, 7. Burukinová (obě Rus.) -15,1, 8. Jacká (Kaz.) -18,0, 9. Čepalovová (Rus.) -32,3, 10. Majdičová (Slovin.) -34,8.