V Kanadě jeli nejrychleji Piller-Cottrer a Čepalovová

CANMORE

Italský běžec na lyžích Pietro Piller-Cotrer a ruská reprezentantka Julia Čepalovová si dojeli pro vítězství v závodech Světového poháru, které hostilo kanadské Canmore. Z českých lyžařů zajel nejlepší výsledek Jiří Magál, který skončil dvacátý. České běžkyně v zámoří nestartovaly.

Ital v Canmore vyhrál závod na patnáct kilometrů volnou. Úřadující mistr světa na této trati dnes o necelých patnáct vteřin porazil Francouze Vincenta Vittoze. Třetí skončil Tobias Angerer z Německa, který se díky tomu dostal do čela celkového pořadí Světového poháru.

Aktuálně nejlepší český reprezentant Jiří Magál závod rozjel výborně a na prvním mezičase po 1600 metrech byl dokonce druhý, po necelých sedmi kilometrech se však už pohyboval na dvanácté příčce a nakonec skončil dvacátý. Martin Koukal obsadil osmatřicátou příčku a nebodoval.

Piller-Cotrer se stejně jako na dnešní volné desítce Julia Čepalovová od prvního mezičasu usadil v čele výsledkové listiny. Jeho konkurenti sice neměli velký časový odstup, ale z prvního místa už ho nesesadili. Třicetiletý lyžař letos vůbec poprvé vystoupil na stupně vítězů, jeho dosud největším úspěchem bylo čtvrté místo z volné patnáctky ve finském Kuusamu.

Scottová manko nesmazala

Čepalovová si v Kanadě připsala vůbec první triumf v olympijské sezóně. Při absenci mistryně světa na této trati Kateřiny Neumannové i vedoucí ženy seriálu Marit Björgenové porazila Čepalovová o čtrnáct vteřin domácí Beckie Scottovou. Třetí Němka Evi Sachenbacherová-Stehleová už na vítězku ztratila více než minutu.

Zkušená Ruska, která na úvodní volné desítce sezóny v Kuusamu skončila hned za vítěznou Neumannovou, se dnes od prvního mezičasu pohybovala v čele výsledkové listiny. Scottová na ni sice stále ztrácela jen několik sekund, ale v závěru minimální odstup smazat nedokázala a musela se před domácím publikem spokojit s druhým místem.

Sachenbacherová-Stehleová se na třetí příčku dostala v polovině závodu a s náskokem deseti vteřin před Ruskou Olgou Ročevovou nakonec pozici na stupních vítězů uhájila.

Čepalovová se díky dnešnímu vítězství posunula na druhou příčku Světového poháru hned za suverénní Norku Björgenovou. Neumannová, která vynechala všechny zámořské závody, je v celkovém pořadí seriálu osmá.