Lídr SP Angerer vyhrál klasickou třicítku v Canmore

CANMORE (Kanada)

Německý běžec na lyžích Tobias Angerer v sobotu potvrdil své postavení lídra Světového poháru a vyhrál v kanadském Canmore závod na 30 km klasickou technikou s hromadným startem. Oba čeští reprezentanti Martin Koukal a Jiří Magál se vešli do první dvacítky.

Angerer osvědčil v krutém mrazu své spurtérské schopnosti ze štafet. Poprvé se dostal do čela jen dva kilometry před cílem, nicméně v závěru během soupaž konkurenci rozdrtil. Krok s ním dokázal udržet jen Nor Frode Estil, jenž ztratil půl sekundy, a s dvousekundovým odstupem krajan Jens Filbrich.

Z českého dua byl v závodě více vidět Magál, jenž chtěl kolem poloviny trati roztrhat zhruba dvacetičlennou skupinu, lépe se však nakonec umístil Koukal. Mistr světa z Val di Fiemme si díky třinácté pozici připsal nejlepší výsledek sezony, Magál byl o tři příčky za ním.

Výsledky:
1. Angerer (Něm.) 1:18:10,9 hod., 2. Estil (Nor.) -0,5, 3. Filbrich (Něm.) -2,0, 4. M. Fredriksson (Švéd.) -7,3, 5. Sommerfeldt (Něm.) -8,1, 6. Rönning (Nor.) -9,5, 7. Olsson (Švéd.) -10,1, 8. Checchi (It.) -15,4, 9. Rousselet (Fr.) -15,7, 10. Alypov (Rus.) -16,4, ...13. Koukal -17,9, 16. Magál (oba ČR) -25,9.