Norští sdruženáři ovládli v Ramsau i sprint

Norští sdruženáři v neděli po triumfu v klasickém závodě ovládli v Ramsau i sprint. O dvojnásobný úspěch severské velmoci se postarali vítězný Magnus Moan, který během dne stanul na stupních pro nejlepší už podruhé, a Ola Morten Gräsli, jehož v cíli běhu na 7,5 kilometru dělilo od krajana osm desetin sekundy. Třetí se ztrátou další desetiny skončil nečekaně Francouz Jason Lamy Chappuis.

Český reprezentant Ladislav Rygl závod na rozdíl od toho předchozího dokončil, ale skončil v poli poražených na 34. místě. Rygl při skoku porazil jen dva soupeře a nezískal ani polovinu bodů, které obdržel vedoucí Němec Georg Hettich. V běhu mu pak už nebyl nic platný ani pátý nejlepší čas.

Moan, třetí muž z dopoledního odloženého závodu, byl po skoku dvanáctý a na Hetticha ztrácel 64 sekund. Druhý nejlepší čas v běžecké stopě mu zajistil vítězství, zatímco Hettich zůstal o desetinu bez medaile. Seriál nadále průběžně vede Fin Hannu Manninen, i když devátým místem i podruhé v Ramsau dosáhl nejhoršího výsledku v sezóně.

Výsledky:
1. Moan 20:21,4, 2. Gräsli (oba Nor.) -0,8, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -0,9, 4. Hettich (Něm.) -1,0, 5. Rieder (Švýc.) -16,9, 6. Tande (Nor.) -38,5, 7. Bieler (Rak.) -41,6, 8. Klemetsen (Nor.) - 48,1, 9. Manninen (Fin.) -51,0, 10. Hammer (Nor.) -55,3, ...34. Rygl (ČR) -4:01,6.