Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauerova smůla nekončí. Poranil si žebra, start Světového poháru vynechá!

23. listopadu 2015 16:37 - Praha

Rozhodl se pokračovat v kariéře i ve Světovém poháru, ale jeho tělo zatím protestuje. Běžec na lyžích Lukáš Bauer musel opustit přípravný kemp české reprezentace ve švédském Gällivare a nepostaví se o víkendu v Kuusamu na start Světového poháru.

 

Svaz lyžařů ČR

Přípravu Bauerovi zkomplikovala už zlomenina palce při pádu na kolečkových lyžích. Sádru ale stihl odložit včas. „Nandal jsem ortézu a s ní normálně lyžoval," popisoval.

Jenže pohoda netrvala dlouho. „Bohužel se mi nepodařilo ukončit smolnou šňůru. Asi za dva dny jsme jeli rychlý trénink a spadl jsem v jedné zatáčce. Bohužel tak blbě na hranu navezeného umělého sněhu a pohmoždil si stehno a bok," líčil stříbrný medailista z letošního mistrovství světa na 50 km klasicky.

V tréninku ještě pokračoval, ale bolest o sobě dál dávala vědět. „Ve čtvrtek jsem se cítil potlučený, v pátek jsem měl rychlejší trénink a píchlo mě v žebrech, bylo to velmi nepříjemné," líčil osmatřicetiletý lyžař.

Přímo ve Švédsku absolvoval rentgen a sono, které na 90 procent vyloučilo zlomeninu. Jenže jeho stav se nezlepšoval a Bauer usoudil, že nemá cenu trápení a snahu připravit se už na start SP protahovat. „Už ten palec byla komplikace a v době, kdy jsem potřeboval dohánět rychlé tréninky, jsem zase seděl na chatce a nemohl," vyprávěl Bauer.

Proto v neděli odletěl do Česka, kde ho čeká vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře. „Doufám, že definitivně potvrdí, jestli se jedná o nějaké pohmoždění a bude to dobré relativně brzo, nebo je to něco vážnějšího," říká Bauer, pro něhož jsou vrcholy letošní sezóny SP závody v Novém Městě na Moravě a Tour de Ski, prosazovat se chce se svým týmem Pioner Investments – Craft také v seriálu FIS Ski Classics.

sob, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard