Rubriky:

Lyže a snowboard

V Ruce se kvůli větru nepodařilo odskákat ani jedno soutěžní kolo

28. listopadu 2015 15:02 - Ruka

Silný vítr ve finském středisku Ruka neumožnil organizátorům Světového poháru ve skocích na lyžích uspořádat ze dvou naplánovaných závodů ani jedno celé soutěžní kolo. Po sérii odkladů se sice v sobotu odpoledne podařilo odskákat alespoň povinný trénink, ale v závodě samotném se k pokusu dostalo jen 43 ze 70 účastníků.

 

Lehtikuva, Reuters

Trable navíc nezpůsoboval jen vítr, kvůli dešti a nezvykle vysoké teplotě vzduchu se držela voda v nájezdové stopě a její úpravy si vyžádaly další přerušení. Klíčovou potíž ale představovaly větrné poryvy, které už dopoledne měly za následek zrušení zahajovacího závodu SP v severské kombinaci.

V Ruce se mělo skákat už v pátek a po zrušení závodu byla na sobotu naplánována jednokolová náhrada. Pořadatelé ji nakonec museli definitivně škrtnout a stejně dopadl v zájmu bezpečnosti skokanů i již rozběhnutý závod, v kterém stejně neměli skokané rovnocenné podmínky. "Vítr je příliš silný, riziko příliš velké," zněl verdikt jury.

Z českého kvarteta absolvoval soutěžní skok jen Lukáš Hlava a v době přerušení mu patřilo dvacáté místo. Ve větrné loterii předvedl suverénně nejdelší pokus Němec Andreas Wank (129,5 m). Naproti tomu řada závodníků velkou část doskočiště po krátkých skocích jen sjela, Rakušan Andreas Kofler či Kazach Marat Šarapov se tak tak vyhnuli pádu.

Soutěžní víkend bez jediného dokončeného kola zažil naposledy v roce 2010 Harrachov.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard