Skvělá Strachová! Ve slalomu v Aspenu dojela třetí

Po sobotním čtvrtém místě už se o den později česká lyžařka Šárka Strachová ve slalomu Světového poháru na medailovou pozici dostala! V americkém Aspenu obsadila skvělou třetí příčku, když zaostala jen za vítěznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou, která triumfovala už popáté za sebou, a druhou Švédkou Fridou Hansdotterovou. Právě za těmito dvěma závodnicemi je Strachová i v celkovém pořadí disciplíny této sezóny.

Šárka Strachová se raduje z třetího místa v nedělním slalomu v americkém Aspenu.

Na stupních vítězů v SP se třicetiletá Strachová v tomto roce dostala již potřetí a znovu je třetí. Stejné místo obsadila v březnu v Aare i v únoru v Mariboru. Bronzovou medaili vybojovala i na únorovém mistrovství světa ve Vailu.

V sobotu skončila Strachová v Aspenu v úvodním slalomu sezóny čtvrtá a o den později rozjela výborně první kolo. Startovala s číslem pět hned po Shiffrinové, která se ujala vedení o dvě vteřiny před Hansdotterovou. Strachová Švédku porazila o tři desetiny, ale na bezkonkurenční Shiffrinovou ztrácela 1,69 sekundy; nikdo další už však českou lyžařku nepředstihl.

Ve druhém kole zajela výborně Hansdotterová a Strachová přišla o náskok už na první mezičasu. Češka jela ale opět bez výraznější chyby a třetí místo už udržela.

Shiffrinová, která v sobotu vyhrála s rekordním náskokem 3,07 sekundy, i tentokrát soupeřky pokořila rozdílem třídy. Strachová za ní zaostala o 2,90 a Švédka o 2,65.

Shiffrinová jezdí jinou ligu, smekla Strachová

"Jezdí teď jinou ligu. Jen těžko se dá v současnosti chytit," řekla Strachová o Shiffrinové po prvním kole. "Je teprve začátek sezóny a najdeme cestu, jak na ní," řekla Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, druhá žena ze sobotního slalomu, jež do druhého závodu odstartovala s číslem jedna, ale po chybě vyjela z trati a jízdu nedokončila.

Dvacetiletá Shiffrinová, olympijská vítězka a mistryně světa, vyhrála pátý slalom v řadě. Druhý v této sezóně a tři vítězství má na kontě z konce minulého ročníku. Vyrovnala tím rekord Rakušanky Marlies Schildové z let 2011/12.

Další dvě české slalomářky do 2. kola nepostoupily. Martina Dubovská obsadila 45. místo a Tereza Kmochová při prvním startu v SP po šesti letech dojela na 56. místě, ale po diskvalifikaci jedné ze soupeřek se o příčku posunula.