Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařka Vrabcová-Nývltová odmítla spekulace o anorexii

30. listopadu 2015 19:49 - Brno

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová, která kvůli zdravotním problémům přerušila sezónu, se v nemocnici v Brně léčí s poruchou příjmu potravy. Závodnice v prohlášení pro média zároveň upozornila, že netrpí anorexií, o které se v této souvislosti rovněž spekulovalo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"V současnosti se léčím ve FN Brno, protože trpím poruchou příjmu potravy. Toto onemocnění má odlišné příznaky než klasická anorexie, jak si ji každý představuje a o které se v souvislosti se mnou v posledních hodinách mluvilo," uvedla Vrabcová-Nývltová.

Pátá žena z loňské olympijské třicítky v Soči absolvovala na úvod Světového poháru ve Finsku jen páteční sprint, v jehož kvalifikaci skončila osmá od konce. Do sobotního závodu na pět kilometrů už nenastoupila a vrátila se domů.

Za nemocí stojí také nevhodná skladba stravy

Podle devětadvacetileté běžkyně představovala zásadní problém nedostatečná energetická hodnota stravy. "Důsledkem mé nemoci byl nedostatek energie na trénink a závodění, což vznikalo nedostatečným příjmem potravy a její nevhodnou skladbou. Když jsem odpočívala, bylo vše v pořádku a fungovala jsem normálně, ale na tréninky a závodění to nestačilo," vysvětlila.

Poslední kapkou podle ní byla viróza před odjezdem na sever Evropy. "Teď mě čeká několikadenní hospitalizace ve FN Brno, na Vánoce budu určitě doma. Podstatou je aktivní regenerace, doléčení virového infektu a znovunastavení stravovacích návyků vrcholového sportovce. Po konzultaci s lékaři totiž plánuji, že se zapojím ještě do probíhajícího seriálu Světového poháru," dodala trutnovská rodačka.

Vrabcová-Nývltová v posledních letech kombinuje lyžování s atletikou. V létě si na středních a delších tratích překonávala osobní rekordy a uvažuje i o absolvování maratonu a atakování kvalifikačního času pro olympiádu v Riu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard