Sdruženář Portyk nadějný skok v body v Lillehammeru neproměnil

Lillehammer

Sdruženář Tomáš Portyk nevyužil páté místo po skokanské části k premiérovému bodovému zisku ve Světovém poháru v sezoně. V Lillehammeru dnes dokončil desetikilometrovou běžeckou část až na 39. místě. Závod vyhrál Nor Magnus Krog před sobotním vítězem Fabianem Riesslem z Německa a Rakušanem Lukasem Klapferem.

Sdruženář Tomáš Portyk

Portyk byl v prvním závodě v norském lyžařském středisku diskvalifikován, protože po skoku neprošel kontrolou výstroje. Dnes skočil 92 metrů a do stopy se vydal se ztrátou 21 sekund na nejlepšího skokana Maria Seidla z Rakouska.

V běhu ale jediný Čech na startu za soupeři výrazně zaostal a do cíle dorazil s dvouapůlminutovou ztrátou na Kroga. Ten si doběhl pro triumf z 15. místa po skoku, Riessle druhým místem potvrdil vedení v průběžném pořadí SP.