Hirscher po vítězství v obřím slalomu vede SP, Krýzl byl dvacátý

Val d´Isere

Obří slalom Světového poháru ve Val d'Isere vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a dostal se do vedení v celkovém pořadí seriálu před Nora Aksela Lunda Svindala. Český lyžař Kryštof Krýzl bodoval na dvacátém místě se ztrátou 3,42 sekundy a vyrovnal si nejlepší výsledek v této disciplíně. Druhý skončil Němec Felix Neureuther, který byl o 1,29 sekundy pomalejší než vítěz.

Rakušan Marcel Hirscher na trati ve Val d´Isere.

Krýzl má letos dobrou formu. Bodoval už v superobřím slalomu i v obřím slalomu v Beaver Creeku, dnes do druhého kola postoupil jako sedmadvacátý. V druhé jízdě vsadil na jistotu, velmi náročnou horní část si pohlídal, což mělo za následek zpomalení v druhé části trati.

Nakonec se jeho taktika ukázala jako správná, neboť plno soupeřů chybovalo a pět jich jízdu nedokončilo včetně Nora Henrika Kristoffersena, který byl po prvním kole druhý o 14 setin za Hirscherem. Lépe dopadl Krýzl v SP jen čtyřikrát.

Adam Kotzmann byl klasifikován na 49. pozici a závod pro něj skončil po prvním kole.

Vonnová oslavila v obřím slalomu čtvrtou výhru v řadě

Američanka Lindsey Vonnová vyhrála obří slalom v Aare a oslavila čtvrté vítězství ve Světovém poháru v řadě. Vítězka předchozích dvou sjezdů a superobřího slalomu v Lake Louise porazila Rakušanku Evu-Marii Bremovou o sedm setin sekundy. Na triumf v obřím slalomu čekala téměř tři roky.

Američanka ve Švédsku rozšířila svou rekordní bilanci na 71 vítězství v SP a v průběžném pořadí seriálu zvýšila náskok před krajankou Mikaelou Shiffrinovou na 104 bodů. Vítězka obou slalomů této sezony si v ranní zkušební jízdě při pádu poranila koleno a do závodu nezasáhla.

Jediná česká závodnice ve startovní listině Kateřina Paulátová první kolo nedokončila.