Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká triumfovala ve Světovém poháru! Ovládla paralelní obří slalom v Carezze

12. prosince 2015 13:43 - Carezza

Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu v italském středisku Carezza a zaznamenala čtvrté vítězství v seriálu. Ve finále porazila o 45 setin sekundy Švýcarku Ladinu Jennyovou, která se na stupně vítězů dostala poprvé. Třetí skončila Ruska Jekatěrina Tuděgeševová.

 

Sport Invest Group

Mistryně světa v paralelním slalomu ze šampionátu v Kreischbergu dosud vyhrála závod SP v obřím slalomu dvakrát, ve slalomu jednou. V Carezze byla Ledecká dosud nejlépe před dvěma lety pátá, loni tam však nezávodila, neboť úvod sezóny vynechala kvůli lehkému otřesu mozku po pádu v tréninku.

Dnes byla dvacetiletá česká snowboardistka suverénní v závodu, který se jel systémem na jednu vyřazovací jízdu. Po třetím místě v kvalifikaci porazila Ledecká v první jízdě o devět desetin Švýcarku Patrizii Kummerovou, olympijskou vítězku ze Soči v této disciplíně.

Ve čtvrtfinále byla o 79 setin rychlejší než Italka Nadya Ochnerová, obhájkyně třetího místa z loňského závodu v Carezze, a v semifinále vyřadila Julii Zoggovou ze Švýcarska o více než tři sekundy. Po finálovém vítězství se Ledecká postavila na stupně vítězů v SP posedmé v kariéře.

Závody SP ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní obří slalom:
Muži:
1. Jankov (Bulh.)
2. Sobolev (Rus.)
3. Galmarini (Švýc.)
4. Prommegger (Rak.).
Ženy:
1. Ledecká (ČR)
2. Jennyová (Švýc.)
3. Tuděgeševová (Rus.)
4. Zoggová (Švýc.)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard