Gutová vyhrála ve Val d'Isere i sjezd a v SP je těsně za Vonnovou

Val d´Isere

Švýcarka Lara Gutová ovládla ve Val d'Isere po páteční superkombinaci i dnešní sjezd Světového poháru. Čtyřiadvacetiletá lyžařka porazila o 16 setin krajanku Fabienne Suterovou a v průběžném pořadí seriálu se přiblížila na pouhé dva body vedoucí Lindsey Vonnové. Americká favoritka jízdu po chybě nedokončila.

Lara Gutová ve Val D'Isere.

Jediná česká reprezentantka na startu Klára Křížová za vítězkou zaostala o 3,10 sekundy a skončila pět míst za bodovanou třicítkou.

Zatímco v superkombinaci se Gutová radovala z premiérového triumfu, ve sjezdu vyhrála v SP už popáté a oslavila celkově 15. vítězství v kariéře. Dnešním výkonem navíc potvrdila, že se jí ve Val d'Isere daří. Právě na zdejší trati si před třemi lety připsala první sjezdařské zlato v SP, sjezd tu ovládla už potřetí.

Vonnová nastoupila ve francouzském zimním středisku k 350. pohárovému závodu v kariéře a útočila na 36. vítězství ve sjezdu, kterým by vyrovnala rekord legendární Annemarie Moserová-Prölové. Na mezičase měla suverénně nejrychlejší čas, pak však chybovala a jen těsně se vyhnula pádu. Na rozšíření rekordní bilance 71 výher ve Světovém poháru si musí počkat.

Po závodě Vonnová zamířila na preventivní lékařskou prohlídku. V pořadí SP má 480 bodů, Gutová 478. V hodnocení sjezdu se vedoucí Vonnové vyrovnala dnes druhá Suterová.