Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká skončila čtvrtá ve slalomu SP v Cortině

19. prosince 2015 19:14 - Cortina d'Ampezzo
(Aktualizováno: 19. prosince 2015 19:36)

Snowboardistka Ester Ledecká skončila čtvrtá v sobotním paralelním slalomu Světového poháru v italské Cortině d'Ampezzo. Z vítězství se radovala Švýcarka Patrizia Kummerová.

 

Sport Invest Group

Ledecká, mistryně světa z lednového šampionátu v Kreischbergu, zajela třetí čas v kvalifikaci. V osmifinále přešla přes Rusku Jekatěrinu Chatomčenkovou, která byla diskvalifikována, a ve čtvrtfinále vyřadila hravě Rakušanku Inu Meschikovou, protože soupeřka v úvodu spadla.

V napínavém semifinále česká hvězda prohrála o sedm setin s Italkou Nadyou Ochnerovou. V boji o třetí místo s Němkou Cheyenne Lochovou Ledecká trošku zaostala na startu, soupeřku na trati dojela, ale čtyři branky před cílem byla příliš rychlá a musela udělat větší oblouk, aby se vešla do další branky, zpomalila, a proto prohrála. "Je z toho bramborová medaile k svátku," komentovala Ledecká čtvrté místo na sociálních sítích.

V prvním závodu sezóny Ledecká před týdnem vyhrála paralelní obří slalom v Carezze. Seriál bude pokračovat 8. ledna v Bad Gasteinu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard