Strachová druhá! Nestačila jen na Norku

Zajela výsledek sezóny - skončila druhá! Šárka Strachová při slalomářském pokračování SP v Santa Caterině nestačila jen na Norku Ninu Lösethovou. Po prvním kole byla Češka třetí, ztrácela 33 setin sekundy na Seveřanku, osm setin na druhou Švýcarku Charlotte Chableovou, která ovšem ve finálovém kole chybovala. Zato Norka jela skvěle, poprvé v kariéře triumfovala. Její náskok na Strachovou narostl na 1,12 s.

Šárka Strachová na trati v Santa Caterině.

Vypadalo to, že by mohl přijít český útok na nejvyšší stupeň. Poslední vítězství v závodě prestižního seriálu si Strachová připsala 29. 11. 2009 v Aspenu. Odtamtud má na kontě i nejlepší výsledek téhle sezóny - třetí místo. Ale nakonec zůstalo jen u vylepšení sezónního maxima.

"Nejela jsem v druhém kole s tím, že útočím na bednu. Tak není nutné přemýšlet. Soustředila jsem se na samotnou jízdu, na aktuální výkon," uvedla na facebooku Strachová. "Nepřemýšlela jsem nad druhým kolem, že jsem třetí a že mám takový náskok nebo makovou ztrátu. Soustředila jsem se jen na sebe," dodala. Když projela cílem, bylo jasné, že bude na stupních vítězů. "To bylo určitě fajn, to jsem letos ještě nezažila," uvedla.

Strachová se posunula na druhou příčku průběžné klasifikace disciplíny. "Radost je veliká, každé umístění na bedně je radost," prohlásila Strachová.

V Santa Caterině začala Strachová svoji sbírku cenných kovů z velkých událostí. Před jedenácti lety zde získala světový bronz, který později doplnila o zlato, stříbro a další bronz ze slalomů na MS a olympijský bronz.

"Sjezdovka je tady moc hezká, navíc dnes byla výborně připravená, tvrdá, to se mi líbí a hodně jsem na tom trénovala. Jsem ráda, že jsem to využila," zopakovala.

Druhá česká lyžařka Martina Dubovská nepostoupila, na 38. místě ji od startu ve druhém kole dělilo 79 setin.