V posledním závodu Turné budou všichni čtyři čeští skokani

Bischofshofen

V posledním závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu jsou všichni čtyři čeští skokani na lyžích. Nejlepší byl šestý Roman Koudelka, dařilo se i Jakubu Jandovi, který obsadil devátou pozici. Kvalifikaci vyhrál Nor Kenneth Gangnes, který v k.o. souboji v prvním kole středečního závodu nastoupí proti Severinu Freundovi z Německa, jenž dnešní kvalifikaci neskákal.

Český skokan Roman Koudelka.

Koudelka předvedl 133 metrů a v souboji s Rakušanem Clemensem Aignerem by měl být favoritem. Asi nejlepší skok sezony předvedl Janda, který se i s větrem v zádech dostal na 130 metrů a čeká ho další domácí skokan Markus Schiffner. I pro vítěze Turné a Světového poháru z roku 2006 by neměl být problém postoupit do druhého kola.

Také Jan Matura neměl potíže s postupem, i když dopadl o deset metrů blíž než Janda a skončil třicátý. Jeho soupeřem však bude silný Polák Kamil Stoch. A ještě těžšího soupeře, někdejšího mistra světa i olympijského vítěze Simona Ammanna ze Švýcarska, bude mít Lukáš Hlava. Ten předvedl výkon 118 metrů a obsadil sedmatřicátou pozici.

Trénink i kvalifikaci vynechal podruhé během Turné Freund. Druhý muž seriálu si naordinoval volno po pádu v Innsbrucku, který na něm zanechal následky. "Dnes to nemá smysl, den odpočinku nestačil, má dost modřin," řekl trenér Werner Schuster.

"V závodu bude připraven," ujistil na adresu sedmadvacetiletého mistra světa a jediného teoretického soupeře Petera Prevce ze Slovinska o celkové vítězství, na kterého mu chybí 20 bodů. Prevc byl v kvalifikaci druhý za Gangnesem o tři desetiny bodu.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):