Hirscher vyhrál slalom v Santa Caterině a je v čele SP, Krýzl nedojel

Santa Caterina

Rakouský reprezentant Marcel Hirscher zvítězil ve středečním slalomu v Santa Caterině, připsal si páté prvenství v této sezóně a vrátil se do čela průběžného hodnocení Světového poháru. Český lyžař Kryštof Krýzl nedokončil první kolo.

Rakušan Marcel Hirscher ovládl slalom v italské Santa Caterině.

Pohárových triumfů má rakouský fenomén na kontě již 36, z toho 17 v nejtočivější disciplíně a je nově třetím nejlepším slalomářem SP. Na dvě legendy by mu však nestačil ani dvojnásobek výher: Ingemar Stenmark jich má na kontě 40, Alberto Tomba 35.

Šestadvacetiletý Hircher po dvou druhých místech ve slalomech této sezóny odsunul na stříbrnou pozici dosud neporaženého Nora Henrika Kristoffersena. Bez bodů zůstal Kryštof Krýzl, neboť první kolo nedokončil.

Hirscher vyhrál v posledních čtyřech letech vždy celkové hodnocení SP a za slalom má tři malé křišťálové glóby. V Santa Caterině potvrdil roli spolufavorita třetím časem v prvním kole, druhé zvládl nejrychleji a Kristoffersenovi v součtu nadělil 21 setin sekundy. Vítěz prvního kola Rus Alexandr Chorošilov skončil třetí.

Kristoffersen uhájil červený trikot pro lídra disciplíny, v čele průběžného pořadí celého poháru Hirscher opět vystřídal norského sjezdaře Aksela Lunda Svindala. V historickém pořadí se blíží pátému Pirminu Zurbriggenovi, jenž má o čtyři výhry v SP více.

Krýzl znovu bez bodů

Dosavadní suverén Kristoffersen nezoufal. "Jsem spokojený. Měl jsem trochu problémy, ale byla to slušná jízda. Slyšel jsem, že Marcel byl ve spodní pasáži neuvěřitelně rychlý," řekl. Před rakouským pronásledovatelem drží náskok už jen 20 bodů.

V Santa Caterině, kde se v úterý Šárka Strachová radovala ze stříbra a nejlepšího výsledku v sezóně, Krýzl neuspěl. Bodů ze slalomu se nedočkal ani tentokrát, třikrát už přitom během této zimy bodoval. Nejlíp byl dvacátý v obřím slalomu ve Val d'Isere. První kolo celkem nedokončilo 27 z 75 lyžařů.