Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Shiffrinová utrpěla i zlomeninu, návrat na lyže musela odložit

13. ledna 2016 07:58 - Vail

Americká lyžařská hvězda Mikaela Shiffrinová musela odložit návrat k tréninku. Olympijská vítězka a mistryně světa ve slalomu chtěla po prosincovém zranění kolena začít s přípravou na sněhu tento týden a na konci ledna startovat na Světovém poháru v Mariboru. Další vyšetření však ukázalo, že si při pádu v Aare nejen natrhla vaz v koleni, ale utrpěla rovněž drobnou zlomeninu.

 

Sergei Belski, Reuters

Dvacetiletá závodnice doufá, že se vrátí začátkem března ve slovenské Jasné. V únoru se žádné slalomy ve Světovém poháru nejedou.

"Doufala jsem, že by to mohlo vyjít už v Mariboru. Ale je jasné, že musím počkat ještě pár týdnů, než se to úplně zahojí," citovala Shiffrinovou agentura APA. "Reálnější je Jasná," uvedla. "Cítím se dobře a už se nemůžu dočkat. Ale nezačnu lyžovat, dokud to nebude úplně v pořádku," prohlásila Američanka, která zahájila sezonu dvěma suverénními triumfy v Aspenu.

Kvůli zranění a dlouhé pauze se ale musela rozloučit s vyhlídkou na čtvrté vítězství v hodnocení slalomu Světového poháru za sebou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.