Němka Rebensburgová vyhrála v SP druhý obří slalom za sebou

Německá lyžařka Viktoria Rebensburgová vyhrála v SP druhý obří slalom za sebou. V Mariboru ve Slovinsku porazila o 32 setin sekundy domácí Anu Drevovou a navázala na dva týdny starý triumf z Flachau, kde bylo pořadí na prvních dvou místech stejné. Třetí dojela Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, Kateřina Pauláthová nedokončila první kolo.

Viktoria Rebensburgová vyhrála druhý obří slalom za sebou.

Olympijská vítězka z roku 2010 Rebensburgová byla po prvním kole druhá, rychleji se mezi brankami propletla Rakušanka Eva-Maria Bremová. Vedoucí ženě průběžného pořadí disciplíny však nevyšlo druhé kolo a klesla až na čtvrtou pozici. Šestadvacetiletá Rebensburgová vyhrála závod SP podvanácté.

Závod v Mariboru se nevydařil sjezdařkám, které bojují o celkové prvenství ve Světovém poháru: Švýcarka Lara Gutová ani vedoucí Američanka Lindsey Vonnová nedojely. Vonnové se přitom nepovedlo už první kolo, po němž jí patřilo až dvanácté místo s téměř dvouapůlsekundovou ztrátou, Gutová byla v polovině závodu třetí.