Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká na bedně! V paralelním slalomu v Moskvě skončila třetí

30. ledna 2016 18:02 - Moskva

Snowboardistka Ester Ledecká skončila v závodu Světového poháru v paralelním slalomu v Moskvě třetí. Městský závod na speciální rampě vyhrála její semifinálová přemožitelka Švýcarka Patrizia Kummerová, která si ve finále snadno poradila s krajankou Ladinou Jennyovou a pojistila si průběžné vedení ve slalomu. Ledecká se posunula na třetí místo, v hodnocení obou alpských disciplín vede.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Dvacetiletá úřadující mistryně světa ve slalomu Ledecká skončila v kvalifikaci druhá za další Švýcarkou Julií Zoggovou. V osmifinále si poradila s Ruskou Aljonou Zavarzinovou, ve čtvrtfinále zdolala i její krajanku Jekatěrinu Tuděgeševovou. Po těsné semifinálové porážce s Kummerovou, za níž zaostala o šest setin, si Češka spravila chuť výhrou v malém finále nad Rakušankou Claudií Rieglerovou.

"V Rusku splněno," napsala Ledecká na svém facebooku. "Byl to takový moskevský sprint o třinácti brankách. Ke konci už byla trať pořádně hrbolatá, hodně to skákalo. Pomohla mi změna bot. Vrátila jsem se k obutí z loňska na slalom a udělali jsme dobře. Na závod dorazilo poměrně dost lidí a byl to pěkný zážitek. A hlavně jsem díky třetímu místu navýšila vedení v celkovém pořadí SP," uvedla.

Ledecká si o jednu příčku vylepšila osobní maximum ve slalomu v této sezóně, dosud skončila nejlépe čtvrtá v prosinci v Cortině d´Ampezzo. Oba paralelní obří slalomy ovládla, díky tomu se drží v čele disciplíny i celkového pořadí SP.

SP ve snowboardingu v Moskvě - paralelní slalom:
Muži:
1. Fischnaller (It.)
2. B. Karl (Rak.)
3. Marguč (Slovin.)
4. Coratti (It.)
Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech):
1. Fischnaller 2060
2. Felicetti (It.) 1600
3. Jankov 1490
Průběžné pořadí SP (po 5 závodech):
1. Jankov (Bul.) 3290
2. Fischnaller 2620
3. Sobolev (Rus.) 2286
Ženy:
1. Kummerová
2. Jennyová (obě Švýc.)
3. Ledecká (ČR)
4. Rieglerová (Rak.)
Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech):
1. Kummerová 2450
2. Tuděgeševová (Rus.) 1760
3. Ledecká 1390
Průběžné pořadí SP (po 5 závodech):
1. Ledecká 3390
2. Tuděgeševová 2960
3. Kummerová 2760
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard