Pärsonová vyhrála podruhé v kariéře sjezd SP

BAD KLEINKIRCHHEIM

Švédská lyžařka Anja Pärsonová vyhrála podruhé v kariéře sjezd Světového poháru. V pátečním závodu v Bad Kleinkirchheimu porazila o čtyři setiny sekundy rakouskou specialistku na rychlostní disciplíny Michaelu Dorfmeisterovou. Třetí skončila se ztrátou osmi setin Fränzi Aufdenblattenová ze Švýcarska, jen o setinu unikly stupně vítězů Chorvatce Janice Kosteličové.

"Bylo to neuvěřitelně těsné," řekla po závodu Pärsonová, jež sbírá úspěchy především v točivých disciplínách. "Nemohu uvěřit, že jsem vyhrála druhý sjezd. Ale pečlivě jsem trénovala a teď jsem hlavně unavená," citovala závodnici agentura AP. Dosud jediný triumf ve sjezdu oslavila čtyřiadvacetiletá obhájkyně celkového prvenství v seriálu vloni v únoru v San Sicariu.

Díky čtvrtému vítězství v této sezóně snížila Pärsonová náskok Kosteličové v průběžném pořadí Světového poháru na 97 bodů. Dorfmeisterová se dotáhla v hodnocení sjezdu na vedoucí Američanku Lisu Kildowovou, která dnes skončila devátá, na rozdíl 22 bodů.

Na nově upravené sjezdovce Franze Klammera, na níž se jely závody Světového poháru poprvé v roce 1997, se v sobotu pojede ještě jeden sjezd. V neděli je na programu superobří slalom.

SP v alpském lyžování - Bad Kleinkirchheim (Rak.)
Ženy - sjezd
1. Pärsonová (Švéd.) 1:37,70 min., 2. Dorfmeisterová (Rak.) - 0,04, 3. Aufdenblattenová (Švýc.) -0,08, 4. Kosteličová (Chorv.) -0,09, 5. Berthodová (Švýc.) -0,33, 6. Bentová (Švéd.) -0,42, 7. Görglová -0,43, 8. Meissnitzerová (obě Rak.) -0,52, 9. Kildowová (USA) -0,89, 10. Stygerová (Švýc.) -0,99.