Neumannová vyhrála závod SP ve Val di Fiemme

Kateřina Neumannová vyhrála závod na patnáct kilometrů volnou technikou s hromadným startem. Při Světovém poháru v italském Val di Fiemme česká běžkyně na lyžích o 13,9 vteřiny porazila Rusku Julii Čepalovovou, třetí skončila vedoucí žena Světového poháru Marit Björgenová z Norska. Bodovala i další Češka Ivana Janečková, která obsadila šestadvacátou příčku.

Neumannová po nemoci navázala na úspěchy z předchozích závodů v Novém Městě na Moravě a Kuusamu a potřetí v této sezoně ve Světovém poháru vyhrála. Minulý víkend kvůli onemocnění vynechala závody v estonském Otepää.

Ve Val di Fiemme se Neumannová od začátku držela těsně za vedoucí Čepalovovou v čele první skupiny. K rozhodujícímu nástupu se mistryně světa z loňského roku odhodlala zhruba na dvanáctém kilometru, kdy ve stoupání zvýšila frekvenci běhu a utekla všem soupeřkám. Necelé dva kilometry před cílem měla na ruskou rivalku náskok dvanácti vteřin a v závěru si pohlídala šestnácté vítězství v závodě SP v kariéře.

Pořadí SP stále vede Björgenová, která se dnes dlouho pohybovala až na konci vedoucí skupiny. V posledním ze čtyř okruhů však nastoupila a propracovala se na třetí příčku.

Výsledky - 15 km volně s hromadným startem:
1. Neumannová (ČR) 40:51,0, 2. Čepalovová (Rus.) -13,9, 3. Björgenová (Nor.) -22,9, 4. Lassilaová (Fin.) -25,7, 5. Philippotová (Fr.) -26,5, 6. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -27,3, 7. Medveděvová (Rus.) -28,2, 8. Valbusaová (It.) -29,0, 9. Varisová -40,1, 10. Kuitunenová (obě Fin.) -45,4, ...26. Janečková (ČR) -2:25,3.