Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Družstvo skokanů na lyžích bylo v Oslu sedmé, vyhráli Slovinci

6. února 2016 17:41 - Oslo

Družstvo skokanů na lyžích ve složení Jakub Janda, Čestmír Kožíšek, Jan Matura a Roman Koudelka obsadilo v závodu Světového poháru v Oslu sedmé místo, což je jeho nejhorší výsledek v sezóně. Dosud byli Češi dvakrát pátí a jednou šestí. S velkým náskokem zvítězilo v husté mlze Slovinsko před Norskem a Japonskem.

 

Alik Keplicz, ČTK/AP

České kvarteto figurovalo po prvním kole na sedmém místě s dvacetibodovou ztrátou na šesté Polsko. Ani ve druhém kole nevybočil žádný z Čechů z průměru, přes stodvacetimetrovou hranici se dostal až závěrečným pokusem Koudelka. Za šestými Poláky nakonec zaostali takřka o 70 bodů, horší byly pouze Rusko a Švýcarsko.

Slovinci, vedení bratry Peterem a Domenem Prevcovými, ještě zvýšili náskok z prvního kola a slavili první týmový triumf v sezóně. Dosud byli nejlépe druzí v úvodním závodu v Klingenthalu.

V druhém kole se nezměnilo pořadí ani na dalších příčkách, za druhými Nory překvapili třetím místem Japonci. Vítězové úvodních dvou SP Němci skončili až čtvrtí, ještě o příčku níž byli před časem nedostižní Rakušané.

V neděli je na programu závod jednotlivců, v němž se představí kompletní české kvarteto.

Závod SP ve skocích na lyžích v Oslu - družstva:
1. Slovinsko (Tepeš, D. Prevc, Kranjec, P. Prevc) 977,7 b.
2. Norsko (Tande, Fannemel, Forfang, Gangnes) 945,3
3. Japonsko (Takeuči, Sakujama, Ito, Kasai) 927,2
4. Německo 915,0
5. Rakousko 910,8
6. Polsko 895,6
7. Česko (Janda, Kožíšek, Matura, Koudelka) 828,0.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.