Pinturault ovládl poslední závod i celkové hodnocení kombinace

Chamonix

Alexis Pinturault získal ve Světovém poháru potřetí v kariéře malý křišťálový glóbus za alpskou kombinaci. Francouzský lyžař vyhrál před domácími fanoušky v Chamonix třetí a poslední kombinační závod sezony a v celkovém pořadí porazil dnes třetího krajana Thomase Mermilloda Blondina o 50 bodů. Kryštof Krýzl, jenž po slalomu figuroval na 14. místě, nakonec získal bod za 30. příčku.

Francouz Alexis Pinturault jásá po výhře v kombinaci v Chamonix.

Lyžaři dnes kvůli mlze a novému sněhu začali netradičně slalomem, po němž patřilo Krýzlovi 14. místo za nejrychlejším Pinturaultem. Sjezd odstartoval kvůli horší viditelnosti a neustávajícímu sněžení po několika odkladech s více než hodinovým zpožděním a český reprezentant se ve své slabší disciplíně podle očekávání propadl.

Pinturault, jenž rovněž patří mezi lepší slalomáře, naopak i ve sjezdu náskok uhájil. Na druhou příčku se zásluhou druhého nejrychlejšího sjezdařského času posunul Ital Dominik Paris. Nor Kjetil Jansrud, jenž se s Francouzem po dvou závodech dělil o vedení v disciplíně, zajel třetí nejlepší sjezd, manko přes sekundu a půl ze slalomu ale nezlikvidoval a skončil s odstupem 72 setin pátý. To ho v konečném hodnocení disciplíny odsunulo na třetí příčku.

Krýzl zaostal v součtu slalomu a sjezdu za Pinturaultem o 4,23 sekundy. Další český lyžař Ondřej Berndt obsadil 36. místo se ztrátou 5,28, junior Filip Forejtek skončil na 49. příčce s odstupem 8,18.