Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Norové plánují do SP další skokanské turné na čtyřech můstcích

21. února 2016 12:05 - Oslo

Kalendář Světového poháru ve skoku na lyžích se nejspíš od roku 2017 rozroste o další 'Turné čtyř můstků'. Norští organizátoři plánují v Oslu, Trondheimu, Lillehammeru a Vikersundu uspořádat šest závodů během devíti dnů a vytvořit tak novou minisérii.

 

Alik Keplicz, ČTK/AP

"Nová série by měla být schválena na červnovém kongresu FIS v Mexiku. Jsem si jistý, že bude přijata," řekl manažer projektu Terje Lund norskému listu Aftenposten. Vznik nového turné podle něho dokonce inicioval osobně šéf závodů FIS Walter Hofer.

Série, která zatím nemá oficiální jméno, by měla začít dvěma víkendovými závody na legendárním Holmenkollenu v Oslu. V následujícím týdnu by po jednom závodu uspořádaly Trondheim a Lillehammer. Vyvrcholení turné by o dalším víkendu přišlo na mamutím můstku ve Vikersundu.

Legendární Turné čtyř můstků se tradičně skáče v Německu a Rakousku na přelomu roku na můstcích v Oberstdorfu, Ga-Pa, Innsbrucku a Bischofshofenu. První ročník se uskutečnil v sezoně 1952/53.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.