Poslední zkoušku biatlonistů vyhrál Björndalen a Němky

Biatlonisté a biatlonistky v neděli jeli poslední závod Světového poháru před ZOH v Turíně. Mezi muži zvládl nejlépe generálku Nor Ole Einar Björndalen. Ženám kralovaly reprezentantky Německa, které obsadily první tři místa.

Björndalen nedal v Anterselvě nikomu šanci v závodě na 15 kilometrů s hromadným startem a vyhrál s náskokem 82 sekund před lídrem průběžného pořadí Raphaelem Poiréem z Francie.

Roman Dostál, který stejně jako Michal Šlesingr vynechal v Anterselvě sprint a stíhačku, si dojel do Itálie pro šestnáct bodů za patnácté místo. Čtvrté nejlepší umístění v sezóně mohl ještě vylepšit, nebýt čtyř nepřesných pokusů na střelnici - dvě minely na poslední položce jej podle všeho stály umístění v desítce. Šlesingr netrefil ještě o dva terče víc a skončil devětadvacátý z třiceti účastníků. V pondělí by oba reprezentanti měli odcestovat na závěrečnou přípravu do rakouského Obertilliachu.

Björndalen, čtyřnásobný olympijský vítěz ze Salt Lake City, oslavil i díky bezchybné střelbě už 57. vítězství v kariéře, na stupně vítězů jej jako třetí doprovodil krajan Frode Andresen.

Výsledky:
1. Björndalen (Nor.) 38:42,3 min. (0 trestných okruhů), 2. Poirée (Fr.) -1:22,7 (1), 3. Andresen (Nor.) -1:38,3 (3), 4. Defrasne (Fr.) -1:50,2 (4), 5. Čeresov (Rus.) -2:00,2 (2), 6. Eckhoff (Nor.) -2:05,2 (3), 7. Čudov (Rus.) -2:08,5 (3), 8. Fischer (Něm.) -2:12,4 (3), 9. Sikora (Pol.) -2:17,5 (4), 10. Rösch (Něm.) -2:25,2 (4), ...15. Dostál -2:46,0 (4), 29. Šlesingr (oba ČR) -5:06,6 (6).
Pořadí SP (po 14 z 26 závodů):
1. Poirée 404, 2. Rösch 376, 3. Fischer 367, 4. Greis 329, 5. Wolf (oba Něm.) 298, 6. Björndalen 297, ...27. Dostál 123, 28. Šlesingr 123, 44. Moravec 46, 55. Vítek 25, 61. Holubec (všichni ČR) 16.

Německé stupně vítězů

:: Německá biatlonistka Kati Wilhelmová vyhrála v italské Anterselvě stíhací závod na deset kilometrů a zvýšila svůj náskok v čele Světového poháru.  FOTO: ČTK/AP

Závod žen totálně opanovaly německé biatlonistky. Soutěž s hromadným startem zvládla nejlépe Martina Glagowová, kterou k druhému vítězství v sezóně vynesla solidní střelba jen s jednou chybou. Na trati 12,5 kilometru porazila o téměř půl minuty druhou Andreu Henkelovou, jež na střelnici minula tři terče. Třetí v Itálii doběhla Uschi Dislová, která musela na celkem čtyři trestné okruhy.

Vedoucí závodnice průběžného pořadí Kati Wilhelmová si připsala dokonce sedm nepřesných zásahů a skončila na 19. místě. Dislová snížila její náskok na 120 bodů.

České reprezentantky nestartovaly.

Výsledky:
1. Glagowová 38:07,2 min. (1 trestné kolo), 2. Henkelová - 28,6 (3), 3. Dislová (všechny Něm.) -48,8 (4), 4. Tjörhomová (Nor.) -1:00,7 (3), 5. Zajcevová (Rus.) -1:11,4 (2), 6. Poiréeová (Nor.) -1:23,7 (5), 7. Levčenkovová (Mold.) -1:30,7 (0), 8. Baillyová (Fr.) -1:32,2 (4), 9. Zubrilovová -1:47,1 (2), 10. Nazarovová (obě Běl.) -1:52,0 (2).