Rubriky:

Lyže a snowboard

Vonnová kvůli zranění předčasně ukončila sezónu, glóbus má na dosah Gutová

2. března 2016 13:33 - Praha
(Aktualizováno: 2. března 2016 14:08)

Křišťálová tečka za skvěle rozjetou sezónou nebude. Americká sjezdařka Lindsey Vonnová kvůli zranění levé nohy při sobotním super-G v Andoře předčasně ukončila letošní zimu a Světový pohár popáté v kariéře nevyhraje. Cestu za velkým glóbem má vydlážděnou Švýcarka Lara Gutová, kterou od vedoucí Vonnové dělilo osm závodů před koncem sezóny 28 bodů.

 

Pier Marco Tacca, ČTK/AP

Vonnová si při sobotním závodu poranila hlavici holenní kosti, tzv. tibiální plató. "Tradiční rentgen odhalil vlasovou zlomeninu, plató ale vypadalo stabilně a proto jsem se rozhodla jet i v neděli. Po superkombinaci jsem v úterý v Barceloně absolvovala magnetickou rezonanci a CT vyšetření. Skeny bohužel ukázaly ne jednu, ale tři fraktury. A rovněž nejde o vlasové zlomeniny, takže lyžování by představovalo velké riziko. Další poškození by mohlo vyústit ve vážnou operaci, která by mohla ohrozit mou budoucnost. S ohledem na mistrovství světa ve Svatém Mořici příští rok a olympijské hry v Koreji za dva roky si takový risk nemohu dovolit," napsala Vonnová v prohlášení na svém facebookovém profilu.

 

Today I am making the difficult decision to end my season and leave the World Cup circuit due to an injury I suffered...

Zveřejnil(a) Lindsey Vonn dne 2. březen 2016

I přes nečekaně předčasný konec ale Vonnová může být s bilancí letošní sezóny spokojená. "Na to, co jsem v leopšní sezóně dokázala, jsem velmi hrdá. Devět vítězství ve Světovém poháru, vytvoření nového rekordu v počtu vítězství ve sjezdu, nový rekord v počtu umístění na stupních vítězů v super-G a největší počet triumfů - dvacet - napříč všemi disciplínami bez rozdílu pohlaví. Vím, že dnes dělám správné rozhodnutí, jednoduché to ale nebylo," dodala americká lyžařka.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard