Koudelka skvělým druhým skokem ovládl závod ve Wisle

Skokan na lyžích Roman Koudelka popáté v kariéře vyhrál závod Světového poháru! V polské Wisle triumfoval zejména díky skvělému druhému kolu, v němž se posunul z páté příčky na první.

Český skokan Roman Koudelka oslavuje triumf ve Wisle.

V této sezóně se Koudelkovi stupně vítězů zatím vyhýbaly, nejlépe skončil dvakrát čtvrtý v Lahti a Lillehammeru. Ve Wisle se mu ale dařilo od prvních skoků. Nejprve triumfoval v kvalifikaci, ve zkušebním kole se blýskl třetím místem. Před večerním závodem zahalila můstek mlha, Koudelka v ní doletěl na 127,5 metru a byl průběžně pátý.

Před druhým kolem se kouč Michal Doležal, jenž byl na trenérské věži, rozhodl taktizovat a Koudelkovi nechal o jedno okno snížit nájezd. A šestadvacetiletý skokan předvedl fantastický let! Dopadl po 133 metrů, body bral za nižší nájezd i skvělý styl a šel jasně do čela. Pak už jen čekal, co předvedou soupeři. Nejvíce se mu přiblížil Nor Kenneth Gangnes na jediný bod, ale o první radost z vítězství od závodu v Sapporu vloni v lednu Koudelku nepřipravil.

Další šanci na úspěch má Koudelka při druhém závodě opět ve Wisle v sobotu od 16.00 (živě na Eurosportu). Pro českou jedničku je výhodou, že nemusí absolvovat kvalifikaci, protože se v celkovém pořadí Světového poháru posunul do elitní desítky. Neohroženým lídrem zůstává slovinský vítěz Turné čtyř můstků Peter Prevc.