Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková dojela ve snowboardcrossu ve Švýcarsku třetí a vede SP

5. března 2016 13:18 - Veysonnaz
(Aktualizováno: 5. března 2016 13:57)

Eva Samková skončila třetí v závodu Světového poháru ve Veysonnaz a vede průběžné pořadí snowboardcrossu. Na stupně vítězů se prosadila počtvrté v sezoně. Zvítězila Bulharka Alexandra Žekovová před Belle Brockhoffovou z Austrálie.

 

Svaz lyžařů České republiky

V páteční kvalifikaci byla Samková po problémech s vázáním čtvrtá, ve čtvrtfinále i semifinále pak dnes pokaždé postoupila z třetího místa. Ve finále se dokázala vyhnout kolizi dosud vedoucí ženy SP Michely Moioliové z Itálie s Francouzkou Nelly Moenne-Loccozovou a následně dotáhnout značnou ztrátu na trojici před sebou.

Krátce před cílem pak dvaadvacetiletá olympijská vítězka ze Soči předjela další Francouzku Chloe Trespeuchovou a k dvěma triumfům v sezoně přidala podruhé třetí místo.

"Byla to divočina," hodnotila na facebooku Samková. Ani v jedné jízdě totiž nejela z první pozice, starty se jí nedařily. "Jsem tady nějaká unavená a slabá a ve finále to bylo úplně nejhorší. Nebyla jsem si jistá, jestli ta (startovní) branka nespadla blbě," komentovala svůj výkon.

Nakonec se ale dokázala dostat na pódium. "I když jsem poslední klopenou zatáčku pořádně prasila, tak to nakonec vyšlo. Myslela jsem, že už to nedoženu. Takže jsem spokojená, vedu Světový pohár, i když jen o kousek a zatím to nic neznamená," doplnila.

V neděli se ve Veysonnaz jede další snowboardcross, pohárovou sezonu pak uzavře 20. března závod v Baqueira Beret ve Španělsku.

SP ve snowboardcrossu ve Veysonnaz (Švýcarsko):
Muži:
1. Brochu (Kan.)
2. Vaultier (Fr.)
3. Hämmerle (Rak.)
...
44. Kubičík
v kvalifikaci 60. Hanko (oba ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů):
1. Vaultier 4580
2. Hämmerle 2840
3. Oljunin (Rus.) 2740
...
58. Kubičík 84
Ženy:
1. Žekovová (Bulh.)
2. Brockhoffová (Austr.)
3. Samková
...v kvalifikaci 25. Veselková (obě ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů):
1. Samková 3760
2. Moioliová (It.) 3650
3. Trespeuchová (Fr.) 3440
...
35. Hopjáková (ČR) 130
40. Veselková 70
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard