Holdenerová získala malý křišťálový glóbus za kombinaci

Lenzerheide

Švýcarská lyžařka Wendy Holdenerová vyhrála kombinační závod Světového poháru v Lenzerheide a před domácím publikem získala poprvé v kariéře malý křišťálový glóbus. Dvaadvacetiletá závodnice porazila dnes třetí krajanku Laru Gutovou v hodnocení disciplíny o 38 bodů.

Švýcarka Wendy Holdenerová na trati kombinačního slalomu v Lenzerheide.

Gutová si před čtyřmi finálovými závody ve Svatém Mořici znovu upevnila vedení v celkovém pořadí SP a o velký křišťálový glóbus může přijít už jen teoreticky. Matematicky ji sice ještě může předstihnout Viktoria Rebensburgová, která ztrácí 355 bodů, Němka ale nikdy v kariéře v SP nenastoupila do slalomu. Před druhou Lindsey Vonnovou, která kvůli zranění kolena ukončila sezonu, vede Gutová o 127 bodů.

Lyžařky v Lenzerheide kvůli mlze v horní části sjezdovky absolvovaly dopoledne namísto plánovaného super-G nejprve slalom a hned v něm skončily naděje Kateřiny Pauláthové, která první část kombinace po pádu nedokončila. Druhá česká reprezentantka Ester Ledecká na start kvůli zrnění zad ze sobotního superobřího slalomu nenastoupila.

Holdenerová vykročila za druhým vítězství v závodu SP v kariéře nejrychlejším časem ve slalomu a v super-G vedoucí pozici uhájila. Druhou Michaelu Kirchgasserovou z Rakouska porazila v součtu obou jízd o 46 setin, Gutová ztratila o setinu víc.