Kraus vyhrál podruhé za sebou Světový pohár skikrosařů

SIERRA NEVADA

Akrobatický lyžař Tomáš Kraus obhájil vítězství ve Světovém poháru ve skikrosu. Mistr světa si zajistil celkové vítězství triumfem ve španělské Sierra Nevadě, kde nenašel přemožitele ani v jedné rozjížďce. Třetí místo v závodu obsadil další český reprezentant Stanley Hayer.

Skikros - ilustrační foto.

Dvaatřicetiletý Kraus se stal loni prvním českým lyžařem, který vyhrál Světový pohár mezinárodní federace FIS a nyní se mu podařilo titul obhájit. "Je to těžší, protože to je podruhé," řekl Kraus v rozhovoru s ČTK. "Loni jsem měl hrozně moc štěstí, ale na to jsem letos nemohl tolik spoléhat," uvedl.

Kraus vyhrál páteční kvalifikaci a v dnešním vyřazovacích jízdách nedal soupeřům šanci. Nejrychlejší byl ve čtvrtfinále, semifinále i finále. V pořadí SP má po třetím triumfu v sezoně před posledním závodem, který se pojede v neděli rovněž v Sierra Nevadě, na kontě 350 bodů a před druhým Rakušanem Romanem Hoferem vede o 164 bodů.

Ve Španělsku se dařilo i Hayerovi, který byl druhý v kvalifikaci. Zaváhal až ve finále, v kterém ho předjel Kraus a druhý Hofer. V průběžném pořadí se Hayer posunul na šesté místo.

Závod žen vyhrála Francouzka Ophelie Davidová před krajankou Meryl Boulangeatová. Davidová má před finále v čele SP náskok 60 bodů před dnes třetí Karin Huttaryovou z Rakouska. Česká lyžařka Tereza Kacířová byla desátá a stejné místo jí patří i v průběžném pořadí.