Novotný senzačně vyhrál snowboardcross ve finále SP

FURANO

Senzačního vítězství dosáhl Michal Novotný, který jako první český snowboardista v historii vyhrál závod Světového poháru. Na nejvyšším stupni stanul při finále seriálu ve snowboardcrossu v japonském Furanu. Třináctý muž z olympijských her v Turíně porazil Švýcara Husera, třetí skončil Kanaďan Jasey Jay Anderson, jenž vyhrál hodnocení disciplíny ve Světovém poháru.

"To se ještě nikdy nikomu nepodařilo," uvedl nadšeně k Novotného triumfu manažer úseku snowboardingu svazu lyžařů Miroslav Schimmer pro ČTK. Ze špičky chyběl ve Furanu pouze mistr světa a olympijský vítěz Seth Wescott z USA. Stříbrný olympijský medailista Radoslav Židek ze Slovenska skončil patnáctý.

Čtyřiadvacetiletý Novotný dosud nejlépe ve Světovém poháru zajel v únoru 2004, kdy byl sedmý v německém Berchtesgadenu a o dva týdny později i v japonském středisku Niigata. V letošní sezoně se mu tolik nedařilo, jeho maximem bylo patnácté místo v Sierra Nevadě. V celkovém hodnocení skončil bývalý vítěz Světové univerziády a juniorský vicemistr světa z roku 2000 čtyřiadvacátý.