Valenta se rozloučil se sezónou třetím místem

APEX

Třetí místo vybojoval akrobatický skokan na lyžích Aleš Valenta na závěr Světového poháru v kanadském Apexu. Olympijský vítěz ze Salt Lake City tak vyrovnal své maximum v letošní sezoně, kterého dosáhl v minulém závodu v Davosu.

Aleš Valenta

Jedenáctý díl seriálu vyhrál Bělorus Dmitrij Daščinskij, který se díky jubilejnímu desátému triumfu stal poprvé v kariéře vítězem Světového poháru. Stříbrný olympijský medailista předstihl v konečném účtování o 36 bodů Kanaďana Kyla Nissena, jenž byl v Apexu až osmý. Před Valentu se v neděli dostal ještě domácí Ryan Blais.

Třiatřicetiletý český akrobat skončil po sezóně, v níž ho pronásledovalo zranění kolena, v celkovém pořadí sedmý. Oproti loňsku si ve Světovém poháru polepšil o pět míst, jeho maximem je celková třetí příčka z roku 2002.

V soutěži žen Bělorusce Alle Cuperové útok na pohárovou trofej těsně nevyšel. V Apexu sice vyhrála šestý závod v kariéře, ale v celkové klasifikaci zaostala o šest bodů za Švýcarkou Evelyne Leuovou. Olympijská vítězka tak po triumfu v Turíně zaznamenala další velký úspěch.

Závěr akrobatického seriálu se českým reprezentantům vydařil. V sobotu vybojovala v kanadském středisku vítězství v jízdě v boulích Nikola Sudová.

SP v akrobatickém lyžování - Apex (Kan.)