Bank a Zakouřilová vyhráli slalom na mistrovství republiky

Ondřej Bank a Petra Zakouřilová v pátek vyhráli slalom na mezinárodním mistrovství republiky v alpském lyžování. Úspěšný olympionik Bank vynikající jízdou v druhém kole odsunul na druhé místo Martina Vráblíka a třetí skončil Filip Trejbal. Zakouřilová při neúčasti české slalomové jedničky Šárky Záhrobské vyhrála před Evou Kurfürstovou, třetí byla Lucie Hrstková.

Ondřej Bank

Slalom mužů se v prvním kole vyvíjel podle předpokladů. Vedl juniorský mistr světa v této disciplíně Trejbal před Vráblíkem, Bank byl třetí. "Už jsem hodně unavený. V prvním kole jsem dělal ty svoje chyby a nebylo to ono," řekl Bank.

V druhém kole ale zajel Bank na hranici rizika a Vráblík s Trejbalem nedokázali na jeho rychlý čas odpovědět. "Jel jsem úplně naplno a povedlo se, že jsem klukům tolik ujel," radoval se Bank, kterého ještě čekají závody ve Slovinsku a netradičně i v islandském Reykjavíku.

Favorizovaný Trejbal nezajel druhé kolo v pohodě, navíc se mu krátce před cílem málem připletla do cesty uvolněná slalomová tyč. "Přemýšlel jsem, jestli nemám zastavit, a říkal si, kdy se na ni napíchnu? Dobře to dopadlo a určitě se na to se nebudu vymlouvat," řekl Trejbal.

Záhrobská šetřila síly

Zakouřilová stejně jako Bank vyhrála po obřím slalomu i slalom. Nejrychlejší byla v prvním kole a svůj triumf v druhém potvrdila. "Jsem uvolněnější, o nic mi nejde, takže se mi tady dařilo," řekla Zakouřilová, které jinak olympijská sezóna nevyšla podle představ. "Bohužel se nepovedla a byla to moje chyba. Tohle je to motivace do další sezóny. Vím, že to ještě ve svém věku umím," doplnila.

Desátá slalomářka Světového poháru Záhrobská šetřila síly na závody, které má ještě v plánu. "Už docházejí síly a přeci jen mě čeká dost důležitých mezinárodních šampionátů Rakouska, Německa a Slovinska a dobře obsazené FIS závody," prohlásila lyžařka, která na mistrovství ČR vyhrála super-G a dojela druhá v obřím slalomu.

Při neúčasti Záhrobské si brousila zuby na titul Kurfürstová. "Chtěla jsem vyhrát, i kdyby jela Šárka. Formu jsem ale časovala na jiné okamžiky sezony. Petra se na konci zimy rozjela, málokdo to čekal, ale jela dobře a holt mám stříbro," řekla čtvrtá žena v hodnocení slalomu Evropského poháru a byla ráda, že už má po sezoně.

Výsledky - slalom:
Muži: 1. Bank 1:31,44 min. (47,88+43,56), 2. Vráblík 1:31,84 (47,18+44,66), 3. Trejbal 1:32,18 (46,98+45,20), 4. K. Krýzl (všichni ČR) 1:33,82 (48,40+45,42), 5. Kalwa (Pol.) 1:34,77 (48,76+46,01), 6. Babušiak (SR) 1:35,31 (49,27+46,04).
Ženy: 1. Zakouřilová 1:33,44 (48,64+44,80), 2. Kurfürstová 1:34,61 (48,80+45,81), 3. Hrstková 1:34,76 (49,43+45,33), 4. Smutná 1:35,66 (50,07+45,59), 5. Bubáková 1:37,27 (50,17+47,10), 6. Sochorová (všechny ČR) 1:37,98 (52,19+45,79).